Висхідна зірка російського плавання Євген Рилов: біографія і спортивна кар'єра

Євген Рилов, біографія якого представлена ​​вданій статті, по праву вважається новою зіркою російського плавання. 20-річний спортсмен є призером Олімпійських ігор і чемпіонату світу, а також триразовим переможцем національної першості.

біографія спортсмена

Євген Рилов з'явився на світ у вересні 1996 року в місті Новотроїцьке, який знаходиться в Оренбурзькій області.

Через те що його батько грав за різні футбольні команди, сім'я часто змінювала місце проживання. Коли Євгену було десять років, він виявився в підмосковному Фрязіно, а потім в Видному.

Перші спортивні кроки

Вперше майбутнього призера Олімпійських ігор батькипривели в басейн за порадою лікарів в шестирічному віці. Практично з першого заняття Євген Рилов дуже сильно захопився плаванням. Тренування проходили в Новотроїцькому басейні "Хвиля", а першим наставником юного спортсмена став Шишин Андрій Геннадійович.

Після переїзду в Московську область заняття неприпинилися. Новим місцем для тренувань став оздоровчо-освітній центр "Дельфін". Наставниками Євгенія в цей час були Гульнара Романадзе, а потім знову Андрій Шишин. Коронна дисципліна Рилова - плавання на спині на дистанціях в 100 і 200 метрів.

евгений Рилов

Першим спортивним успіхом стало призове місце налітній Спартакіаді серед учнів, що проходить в 2011 році. У віці 16 років Євген Рилов стає переможцем і призером чемпіонату Московської області. У 2013 році він повторює свої досягнення на цьому турнірі і встановлює нові юнацькі національні рекорди на сто і двохсотметровий дистанціях у плаванні на спині. Ці показники дозволили йому в 16 років виконати норматив майстра спорту.

Досягнення в професійному спорті

Перед стартом літньої юнацької Олімпіади, якапроходила в 2014 році в китайському місті Нанкін, тренери покладали великі надії на 18-річного плавця. І він їх не підвів. Євген Рилов став триразовим переможцем найпрестижнішого молодіжного турніру планети. При цьому він встановив два нових досягнення: на дистанції в 100 метрів на спині плавець оновив юнацький рекорд Росії, а на 50-метрівці - світу.

2015 рік приніс Рилова нове досягнення. Як член збірної команди Росії він брав участь в чемпіонаті світу в Казані, де в боротьбі з найсильнішими плавцями планети зумів завоювати бронзову медаль.

На Олімпіаду в Ріо 19-річний Рилов їхав в якості "темної конячки". Суперники побоювалися Євгенія, але сумнівалися в його успішному виступі.

Але російський спортсмен з перших же кваліфікаційних запливів показав усім свої серйозні наміри. У фінал він пробився з шостим часом.

евгений Рилов біографія

І ось він - медальний заплив на 200 метрів на спині. Євген Рилов фінішував третім, мінімально поступившись іменитим Райану Мерфі з США і австралійцю Мітч Ларкіну.

Зараз новоспечений бронзовий призер Олімпіади посилено готується до нових міжнародних змагань, паралельно з цим несучи службу в правоохоронних органах РФ.